RAM Mounts 27" Tough-Pole Camera Mount (RAP-114-PSP-4-12-A-GOP1)
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
RAP-114-PSP-4-12-A-GOP1
Availability:
Usually Ships in 2-3 days
Description
RAM Mounts 27" Tough-Pole Camera Mount (RAP-114-PSP-4-12-A-GOP1) RAP-114-PSP-4-12-A-GOP1 Get the perfect shot from your action camera when you're out on the water with the Tough-Pole. This kit consists of a RAM Spline Post with 4" PVC pipe connected to a 12" PVC pipe, with a C size short double socket arm and a B size short double socket arm at the top that adapts to the universal action camera adapter. The various ball and socket components allow you to adjust your mount at virtually any angle, and offer the ability to collapse and stow away when not in use. Any action camera with a two-pronged attachment (including GoPro) will work with the action camera adapter, and the bottom post will connect to any RAM Post/Spline base.